sarenki

wykorzystano posty Zuli,Danusi,gospodarza

sarenki

Postautor: gospodarz » 20 paź 2016, 10:25

........................................................BAMBI

Trafiła do Klekusiowa z Karkonoskiego Parku Narodowego w dn. 09.06.2016 r. Ze względu na rozległe wrodzone deformacje w obrębie kończyn tylnych, zostanie w Klekusiowie na zawsze.


...........Obrazek

W nocy z 18 na 19 grudnia coś musiało się wydarzyć ponieważ stan zdrowia Bambi bardzo się pogorszył i w chwili obecnej jest pod kroplówką .

.........Obrazek
.........Obrazek

Badanie USG wykazało powiększony obrys żołądka, sondowaniem stwierdzono jego płynną zawartość o silnym kwasowym odczynie
RTG wykazało brak złamań w układzie kostnym, prawidłową budowe i rozmieszczenie cieniujących narządów jamy brzusznej, serce normalnej wielkości, płuca bez widocznych zmian.
W badaniu klinicznym widoczne drobne zadrapanie ucha i krwiak gałki ocznej lewej.W chwili obecnej Bambi ma dolegliwość neurologiczne i jest sparaliżowana ,karmimy ją sondą ,jest pod stałą opieką weterynaryjną z każdą godziną idzie ku lepszemu...


........Obrazek


Ciężko żegna się kogoś,kogo tak bardzo się pokochało,karmiło codziennie butelką,przytulało i głaskało.Jest nam tym bardziej trudno że oprócz naszego cierpienia,musimy przekazać te smutne wiadomości również wam.Zwlekamy z tym często,zastanawiając się nad tym w jaki sposób to napisać,ale chyba prawda jest najlepsza.
Bambi odeszła w wyniku postępujących i nieodwracalnych komplikacji neurologicznych,miała krwiaka mózgu.
Awatar użytkownika
gospodarz
 
Posty: 257
Rejestracja: 07 paź 2011, 20:01

RAMBO

Postautor: gospodarz » 20 paź 2016, 10:26

........................................................RAMBO

........Obrazek
..
........Obrazek

Rambo jako sarnie niemowlę stracił matkę. Sam dość poważnie poturbowany, prawdopodobnie przez psa, trafił pod troskliwą opiekę. 30.05.2016 trafił do lecznicy weterynaryjnej, gdzie niezwłocznie otrzymał pomoc. Jego stan, mimo ze początkowo krytyczny, szybko zaczął się poprawiać. 14.06.2016r. został przekazany do nas do Ośrodka, gdzie stał się nieodłącznym towarzyszem Bambi. Kilkakrotnie jeszcze jego słabsze zdrowie dawało się we znaki i jemu i wszystkim osobom opiekującym się nim. Rambo dużo wolniej się rozwijał, wzrostem odbiegał od reszty rówieśników. Pojawiały się liczne zmiany skórne, deformacje w obrębie kości, gorsze dni. Jednak mimo tego oraz częstych ingerencji lekarskich, był bardzo wesoły, towarzyski, wiecznie głodny i łasy na pieszczoty. Uwielbiał odwiedziny, drapanie za uchem, chodził za nami niemal noga w nogę. Niestety, mimo pokonania tylu trudności, woli walki i naszej nadziei, że już będzie tylko dobrze, Rambo odszedł nagle i zupełnie niespodziewanie 10.10.2016 r. Na zawsze pozostanie w naszych sercach i wspomnieniach...

........Obrazek
Awatar użytkownika
gospodarz
 
Posty: 257
Rejestracja: 07 paź 2011, 20:01

BAMBINO

Postautor: gospodarz » 20 paź 2016, 10:27

.........................................................BAMBINO

Młoda sarna przywieziona do Klekusiowa w czerwcu 2016r. z powiatu bolesławieckiego. Pogryziona przez psy, nie mogła sama jeść. Ma zniekształconą żuchwę, wymaga karmienia kozim mlekiem z butelki. Jako jedyna z naszych sarenek ma największe szanse na wypuszczenie na wolność.

.........Obrazek
Awatar użytkownika
gospodarz
 
Posty: 257
Rejestracja: 07 paź 2011, 20:01

MARTI- KUŚTYCZEK

Postautor: gospodarz » 20 paź 2016, 10:31

................................................MARTI- KUŚTYCZEK

Marti - Kuśtyczek to sarenka znaleziona w lesie 04.08.2016, powieszona na ogrodzeniu na tylnej nodze.

.......................Obrazek


Do Klekusiowa została przywieziona z Towarzystwa Ochrony Zwierząt w Jaworze. Badanie weterynaryjne wykazało brak czucia głębokiego w obrębie kończyny,otarcia i rany wskazujące na powłóczenie kończyną . 18.08. wykonano amputację dolnej części nogi. Niegojąca się rana po niskiej amputacji kończyny tylniej i przebicie skóry kością była wskazaniem do wysokiej amputacji nogi w dniu 09.09.2016r. Obecnie stan ruchowy sarenki jest bardzo dobry :)

..........Obrazek
Awatar użytkownika
gospodarz
 
Posty: 257
Rejestracja: 07 paź 2011, 20:01

Re: sarenki

Postautor: gospodarz » 23 lis 2016, 20:20

............................................................Fartek

Młoda sarenka trafiła 19 Listopada do Klekusiowa z miejscowości Zebrzydowa Stacyjna .Jak to określiły matki chrzesne i zarazem wybawicielki Panie Anna Hdwaos i Małgorzata Głowacka-Piela "Skubaniec zakleszczył się w furtce, ale dzięki pomocy strażaków z OSP Zebrzydowa został uwolniony. Rany na ciele nie wyglądały optymistycznie."


.........Obrazek

............................Obrazek
Awatar użytkownika
gospodarz
 
Posty: 257
Rejestracja: 07 paź 2011, 20:01

Następna

Wróć do Historie Podopiecznych w Klekusiowie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość