Bociany w obiektywie Barbary

Bociany w obiektywie Barbary

Postautor: Barbara » 06 kwie 2014, 16:03

.................... Bociany.....te piękne,dzikie długonogie ptaki o czerwonych dziobach fascynowały mnie od zawsze....chociaż nigdy nie zastanawiałam się dlaczego właśnie one....
Od niedawna,kiedy zaczęłam je podglądać okiem kamerek a teraz i na żywo,zrozumiałam dlaczego tak mnie zauroczyły....Pokochałam je za czekanie na ich przylot zwiastujący nadejście wiosny,za emocje przy spotkaniach pod gniazdami,za te małe śliczne bociusie a najbardziej za to że są.....

Ogarnięta coraz większą pasją podglądania,co kilka dni powracam do "moich" okolicznych gniazd, żeby sprawdzić co zmieniło się od mojego ostatniego pobytu......

................................ :ugeek: Gniazdo w Nowej Karczmie gm.Siekierczyn

Gniazdo to,na topoli zasiedlane jest przez bociany od 13 lat.W gnieżdzie przebywa para bocianów.Samica wysiaduje już jaja.Samiec znosi do gniazda budulec w postaci patyczków i suchej trawy.Starają się też o następne jajeczka.W 2012 roku bociania para miała cztery młode,natomiast ubiegły sezon był bez lęgu.

.............. Obrazek ...... Obrazek ...... Obrazek

Barbara

Re: Bociany w obiektywie Barbary

Postautor: Barbara » 06 kwie 2014, 21:35

............................................. Bociany z Siekierczyna

Gniazdo to znajduje się na wysokim drzewie przy Urzędzie Gminy.Bociany gniazdują tu od około 15 lat.Dziś miałam szczęście i zastałam je w gnieżdzie.Samica już i tutaj wysiadywała jaja.Przez krótką chwilę można było ją dostrzec.Niestety nie udało mi się uchwycić tego momentu :( Samiec,pan tego gniazda stał dumny i co chwilę poprawiał swoje upierzenie,a w między czasie przekładał patyczki .Ubiegły sezon dla tych boćków był udany,wychowały jednego bocianiego potomka.

.............. Obrazek ....... Obrazek ....... Obrazek

.............. Obrazek ....... Obrazek ....... Obrazek

W tej miejscowości jest jeszcze jedno bocianie gniazdo ,puste jak dotąd.Z pewnością i do tego gniazda wkrótce powrócą bociany.Gniazdo czeka i mieszkańcy też czekają na swoje bociany.
Barbara

Postautor: Barbara » 07 kwie 2014, 14:33

............................................. Bociany z Kościelnika

Wczorajszego dnia miałam dużo szczęścia,bo prawie we wszystkich odwiedzanych gniazdach zastałam bociany.W tym również,we wsi Kościelniki Dolne w gnieżdzie usytuowanym na wysokim kominie był bociek i z wysoka spoglądał na okolicę.Do niego też jakiś czas temu dołączył partner.Wprawdzie nie zastałam go w gnieżdzie,pewnie żerował na okolicznych polach i łąkach a może....wysiadywał już jajeczka?

.......... Obrazek ........ Obrazek ........ Obrazek

.......... Obrazek ........ Obrazek ........ Obrazek
Barbara

Postautor: Barbara » 12 kwie 2014, 17:57

Sobota,piękna słoneczna pogoda.Postanowiłam wykorzystać popołudnie na odwiedzenie kilku okolicznych gniazd....

.......... Siekierczyn, w tym gnieżdzie,przy Urzędzie Gminy zastałam dzisiaj jednego z bocianów wysiadującego jajeczka.Partner pewnie żerował w tym czasie na okolicznych polach i łąkach.

.............. Obrazek ..... Obrazek ..... Obrazek

Zajrzałam również do drugiego bocianiego gniazda w tej miejscowości.Niestety gniazdo to jest w dalszym ciągu niezasiedlone przez bociany.Czyżby miało już tak pozostać,puste bez boćków?

..................................................... Obrazek

.......... Nowa Karczma to gniazdo tętni bocianim życiem.Bociania para na zmianę wysiaduje jajeczka(ciekawe ile już ich jest?) modernizuje gniazdo donosząc sianko czy też patyki.

Barbara

Postautor: Barbara » 13 kwie 2014, 17:41

.................................................. K L E K U S I O W O

Nareszcie jest :!: Powrócił :P Po długich miesiącach oczekiwań,szczęśliwie powrócił z zimowiska wraz z partnerką mój ukochany bociek KLEKUŚ.Wielka radość,a wręcz euforia zapanowała w Klubie Radosnych :!: Cieszyliśmy się wraz z Gospodarzem z Ich powrotu.
Wzruszające były te pierwsze chwile Klekusia w gnieżdzie.Ten taniec radości w Jego wykonaniu i to kle kle rozbrzmiewające na całe Klekusiowo i okolice...Pewnie w ten sposób chciał wszystkim oznajmić,że ON Klekuś,pan tego gniazda i Klekusiowa już jest :!:

Wybrałam się dziś i ja do Klekusiowa,żeby poznać i osobiście przywitać Klekusia i Nową....

Klekusiowo jest piękne o każdej porze roku,ale najpiękniejsze jest wiosną kiedy przylatują tu bociany.Trzeba to miejsce zobaczyć "na żywo"bo żadne,nawet najpiękniejsze zdjęcie nie odda prawdziwego uroku tego miejsca....
Barbara

Następna

Wróć do Bociany w naszym obiektywie