Bociany w obiektywie Kisi

Re: Bociany w obiektywie Kisi

Postautor: Kisia » 29 sie 2017, 21:39

.
.................Bociany spod Lubiatowa i gniazdo w Świątnikach

..........Obrazek

Część bocianów pozostała na rozległej łące, jeden stanął na słupie, jednak większość młodzików
zaczęła latać. Było bardzo ciepło, młode bociany w pewnym momencie wykorzystały komin termiczny
i zaczęły unosić się coraz wyżej i wyżej, aż prawie zniknęły mi z oczu. A było ich przeszło 20.
To było zachwycające widowisko.

...Obrazek Obrazek Obrazek

Do kolejnego a zarazem niedalekiego gniazda w Świątnikach, przyfrunęły z łąki dwa młode bociany.
Za nimi przyleciał rodzic. Boćki żebrały o jedzenie a dorosły klekotał i odstraszał, bo nad jego głową
latało równocześnie tyle bocianów. W końcu się uspokoił, nakarmił dwa młodziki i wrócił na żerowisko.

..........Obrazek

.
Awatar użytkownika
Kisia

Postautor: Kisia » 30 sie 2017, 20:40

.
............................................... Bociany z Wolborza

..........Obrazek

W Wolborzu znam dwa gniazda bocianie, chociaż podobno jest ich więcej. Na pierwszym z nich
zamocowanym na słupie zastałam trzy młodziki. Na drugim przy urzędzie gminy umiejscowionym
na kominie spotkałam rodzica. Tutaj młode zapewne jak te z niedalekiego Lubiatowa i Świątników
były na żerowisku bądź trenowały loty.

..........Obrazek
.
Awatar użytkownika
Kisia

Postautor: Kisia » 31 sie 2017, 21:16

.
................................................ Bociany z Zawodzia

..........Obrazek

Trochę o bocianach z okolic Czarnocina. Gniazdo w Zawodziu jest w tym roku pechowe, gdyż bociany
nie wychowały młodych. Ulewy deszczu zabrały życie wielu pisklętom w okolicy. W sezonie przebywały
na tym gnieździe w sumie trzy bociany. Gdy tegoroczni gospodarze odlatywali na łąki, pojawiał się trzeci
bociek, prawdopodobnie poprzedni gospodarz. Gdy byłam tutaj pod koniec kwietnia, widziałam tylko
jednego bociana. Przy końcu lipca spotkałam samotną parę.

.................................................. Bociany z Zamościa

W pobliskim gnieździe w Zamościu zobaczyłam samotnego bociana. W kwietniu widziałam wysiadywanie
jaj. Obawiam się, że z lęgiem było tu też nie najlepiej.

..........Obrazek

........................................... Bociany z Zamościa Kolonii

Tym bocianom z okolicy zalewu w Czarnocinie dopisało szczęście. Były młodziki na gnieździe i to aż cztery.

..........Obrazek
.
Awatar użytkownika
Kisia

Postautor: Kisia » 03 wrz 2017, 20:40

.
.................................................. Bociany z Zamościa

..........Obrazek

Pozostały jeszcze dwa gniazda bocianów w Zamościu. Pierwsze z nich było zajęte przez dwa młode
boćki. Ptaki czyściły piórka i położyły się. Na drugim gnieździe nie widziałam bocianów. Bociany
jednak spotkałam, ale to już materiał na kolejny post.

.
Awatar użytkownika
Kisia

Postautor: Kisia » 04 wrz 2017, 21:01

.
................................................ Bociany z Zamościa

..........Obrazek

Chociaż pobliskie drugie gniazdo zastałam puste, jednak bociany były. Nie spotkałam młodych, tylko
parę dorosłych boćków żerujących niedaleko na łące. Jednego z nich widziałam lepiej, więc doczekał się
większej liczby fotek.

To był moment jak drugi bocian nagle poderwał się do lotu. Okazało się, że wypatrzył obcego bociana,
pofrunął więc w kierunku gniazda. Nastąpiło znane nam odstraszanie. Ptak kilka minut tam przebywał,
a gdy już stwierdził, że zagrożenie minęło powrócił do partnera na łąkę.

Podczas gdy jeden bocian zajmował się przepędzaniem prawdopodobnie rodzica z sąsiedniego gniazda,
drugi nie zwracał na to zupełnie uwagi i spokojnie sobie żerował.
Nie widziałam tutaj młodzików a o tej porze powinny być, więc chyba lęg był nieudany.

.
Awatar użytkownika
Kisia

PoprzedniaNastępna

Wróć do Bociany w naszym obiektywie