Bociany w naszym obiektywie

Re: Bociany w naszym obiektywie

Postautor: Kisia » 23 sty 2014, 19:58

Dorotko, dziękuję Ci za bocianki. Z wielką przyjemnością je oglądałam na Twych zdjęciach. Coraz bliżej do ich powrotu i niedługo będziemy mogły je ponownie podziwiać "na żywo" :)
Awatar użytkownika
Kisia

Postautor: Barbara » 20 mar 2014, 0:43

Moje spotkanie z bocianami.

Któregoś lipcowego dnia ubiegłego roku wybrałam się na rowerową przejażdżkę.Jechałam polną drogą między łąkami.Nagle ku mojemu zdziwieniu ujrzałam parę bocianków żerujących na świeżo skoszonej łące.Zatrzymałam się powoli żeby ich nie spłoszyć ale one były tak zajęte szukaniem smakołyków,że nie zwróciły na mnie uwagi.Stałam tak chwilę urzeczona i zaskoczona tym niespodziewanym spotkaniem,gdy nagle poderwały się do lotu i odfrunęły w kierunku swojego gniazda.Udało mi się pstryknąć tylko kilka fotek z mojej komórki i to z daleka.Tego lata widywałam je jeszcze stojące w gnieżdzie na wysokim kominie i potem na początku sierpnia,kiedy to szybowały wysoko na niebie szykując się do odlotu.

............................ Obrazek........ Obrazek
Barbara

Postautor: Elka » 20 mar 2014, 8:53

.
Barbaro jestem pełna dla Ciebie podziwu za chęci, za szybką naukę no i przede wszystkim za "bliskie spotkanie" z bocianami. Mam spore nadzieje, że w tym roku będziesz miała nie raz okazję spotkać boćki, "obcykasz" je ;) z każdej strony i przedstawisz na forum. Już czekam i cieszę się na te chwile.
Pozdrawiam Cię i życzę powodzenia! Obrazek
Awatar użytkownika
Elka

Postautor: Barbara » 24 mar 2014, 15:43

Kolejne spotkanie z bocianami miało miejsce w Klekusiowie.
Klekuś i Nowa były już w drodze na południe.Klekusiowo jednak nie opustoszało.Pozostała tu ANA,która zdecydowała,ku ogromnej mojej radości,że bezpieczniej będzie zostać na zimę tu w Klekusiowie.
Był piękny,słoneczny,wrześniowy dzień kiedy dotarłam do Klekusiowa na spotkanie z Aną.Byłam bardzo podekscytowana zarówno bliskim spotkaniem z Aną,bociankiem,którego tak pokochałam i z Klekusiowem -tą piękną letnią rezydencją ulubionych moich Klekusiów.

..............Obrazek ..... Obrazek .....Obrazek

............................ Obrazek ..... Obrazek

Z pewnością nie było to jedyne spotkanie z tym miejscem.Klekusiowo jest bardzo gościnne i zamierzam jeszcze tam wrócić.
Barbara

Postautor: Barbara » 26 mar 2014, 17:06

Dzisiejszy dzień słoneczny chociaż chłodny.Nie przeszkodziło mi to jednak żeby udać się na wyprawę w poszukiwaniu bocianich gniazd w mojej okolicy.
Było to już ostatnie gniazdo na mojej trasie.Poprzednio odwiedzane nie były jeszcze zamieszkałe i czekały na przylot swoich bocianich gospodarzy...
I wreszcie pełny sukces!!!! Jest,jest bocian!!!! Już z daleka go ujrzałam.Stał w gnieżdzie i z wysoka spoglądał na okolicę.Pewnie wyczekiwał na swego partnera... A tu pod gniazdem zjawiłam się ja,przejęta i szczęśliwa ...
Po chwili,ku mojej radości przywitał mnie klekotaniem.....Stał jeszcze chwilę w gnieżdzie ,ułożył kilka patyczków i....odfrunął na pobliskie łąki....

.............. Obrazek ..... Obrazek .....Obrazek

.............. Obrazek ..... Obrazek .....Obrazek
Barbara

PoprzedniaNastępna

Wróć do Bociany w naszym obiektywie