Bociany w naszym obiektywie

Re: Bociany w naszym obiektywie

Postautor: EJka » 15 sie 2013, 18:37

Kisiu :D Ago :D Dorotko :D Dziękuję i proszę o więcej!! Robicie tak piękne zdjęcia i tak z sercem komentujecie, że chce się tutaj ciągle wracać.
EJka

Postautor: Dorotka » 20 sie 2013, 18:25

.
Na skrzyżowaniu dróg w Mrzezinie, gmina Puck- gniazdo obserwowane przeze mnie przez 5 lat, za każdym razem dochowało się potomstwa. :) .... http://imageshack.us/photo/my-images/843/4nka.jpg/

............................................... Obrazek
Dorotka

Postautor: Elka » 09 wrz 2013, 21:07

.
Dopiero dzisiaj mogłam ponownie pojechać do wsi Pawlikowice k/Pabianic. Żałuję, że nie udało mi się być tam chociażby jeszcze w sierpniu. :( Jak pisałam wcześniej w tej wsi są dwa gniazda. Na nieczynnym od lat kominie toczone były walki o gniazdo, wygrana para nie doczekała w tym sezonie potomstwa, natomiast na pierwszym gnieździe para dochowała się trójki młodych, które w ostatnich dniach sierpnia razem z bocianami z pierwszego gniazda wspólnie odleciały do ciepłych krajów.
Rozmawiałam z właścicielką posesji, która dysponowała kilkoma zdjęciami zrobionymi z komórki, jak powiedziała zupełnie nieostrymi, z trójką młodych bocianków. Nie skorzystałam z tych zdjęć, za to obiecałyśmy sobie, że w przyszłym roku obie zainteresujemy się bardziej "na serio" i z większym zaangażowaniem będziemy śledzić bocianią rodzinę. Gniazdo jest dosyć wysoko posadowione i jego wnętrze nie jest widoczne z okien na ostatnim piętrze budynku. Dopiero kiedy młode podrosną można je obserwować, tak więc nic więcej nie wiadomo ile było zniesionych jaj, ile wykluło się młodych. Pod gniazdem nie znaleziono ani wyrzuconych jaj ani też (na szczęście) żadnego pisklęcia.
......................................................Gniazdo po odlocie bocianów.
.
.................................................Obrazek
.
Awatar użytkownika
Elka

Postautor: Dorota » 15 wrz 2013, 18:34

Wiosną, na łąkach niedaleko mojego domu, tworzyły się malownicze rozlewiska. W połowie maja, nad jednym z takich rozlewisk, zobaczyłam żerującego bociana - stał cierpliwie nad kałużą i nie zwracał na mnie większej uwagi, niestety nie mogłam podejść do niego bliżej - cała łąka była nasiąknięta wodą.

............Obrazek....Obrazek....Obrazek
Awatar użytkownika
Dorota

Postautor: Dorota » 10 lis 2013, 13:33

Gdy za oknem ponuro, ciemno i dżdżysto, warto przypomnieć sobie jak wyglądały słoneczne dni.

................................................... :) :) :)

.....Obrazek..Obrazek..Obrazek
Awatar użytkownika
Dorota

PoprzedniaNastępna

Wróć do Bociany w naszym obiektywie