Ptaki wokół nas

W naszym najbliższym otoczeniu.

Re: Ptaki wokół nas

Postautor: Barbara » 08 lis 2016, 14:14

...
Pewnego deszczowego i dość chłodnego dnia do okna zwabił mnie głośny szczebiot ptaków. Na jarzębinie poszukując resztek czerwonych owoców "buszowały" kosy, do towarzystwa przyfrunął też kwiczoł. Posiedział sobie na gałązce i po chwili odfrunął. Pod iglakami kilka dzwońców wraz z samiczką zięby poszukiwało pożywienia. Nieco później znajome "kąty" odwiedziła piękna pani sójka, spod świerka udała się na ulubioną przez ptaki jarzębinę skąd poleciała na dalszy rekonesans po osiedlowych drzewach :)

.......... Obrazek

...Obrazek Obrazek Obrazek

.......... Obrazek
...
Awatar użytkownika
Barbara

Postautor: Zula » 18 lis 2016, 21:13

.
Na stawach w naszej Bażantarni w tym roku w sezonie letnim udało mi się zaobserwować kolejnego bardzo ciekawego ptaka. Był nim ~ młody wodnik ~ :P
Ptak dosyć odważnie, chociaż bardzo ostrożnie wychodził na brzeg, poszukiwał pożywienie i chował się
w zaroślach. Zaobserwowalam także rodziców, ale dorosłe ptaki są wyjątkowo bojaźliwe i niestety nie udało mi się ich sfotografować. Zdjęcie dorosłego wodnika z internetu.

..........Obrazek

Awatar użytkownika
Zula

Postautor: Zula » 29 gru 2016, 20:57

.
Zima to trudny czas dla ptaków, jest jednak wiele ludzi, którzy dokarmiają pomagając przetrwać im ten niekorzystny okres. :cool:
Na jednym z osiedli spotkałam gromadkę gołębi, kawki oraz gawrony wyszukujące w śniegu wyłożony dla nich pokarm. Oprócz różnych ziaren znajdowały się niestety także kawałki pieczywa ...

..........Obrazek

.........Obrazek

Awatar użytkownika
Zula

Postautor: Kisia » 07 sty 2017, 12:48

.

..........Obrazek

Zimą najczęściej za oknem widzę gawrony. Spotykam je w różnych miejscach. Są to m.in. gałęzie drzew a ostatnio nawet gniazdo.

..........
Obrazek

.
Awatar użytkownika
Kisia

Postautor: Barbara » 11 sty 2017, 14:30

...
Zima to niezwykle trudny okres w życiu skrzydlatych przyjaciół, dlatego w systematycznie odwiedzanych miejscach zostawiam ptakom ich ulubione przysmaki :)

.......... Obrazek

...
Awatar użytkownika
Barbara

PoprzedniaNastępna

Wróć do Ptaki wokół nas